2 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Dragør. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
I Dragør er der to nye villaer, der er kommet til salg. Den første af de interessante ejendomme er placeret på Ndr Strandvej 16. Denne rummelige villa har et areal på 251 kvadratmeter, fordelt på 8 rum, og ligger på en grund på 1002 kvadratmeter.
Prisen for denne ejendom er sat til 12.495.000 DKK. Her gives der mulighed for en luksuriøs boligoplevelse i den eftertragtede by. Ejendommen fremstår med et attraktivt grundareal, der godt kan tilgodese behovet for haveglade købere.
Den anden boligmulighed i Dragør er villaen på Hovedgaden 15A. Her er der 213 kvadratmeter til rådighed fordelt på 6 rum. Den skiller sig ud med en meget stor grund på 7763 kvadratmeter, en sjældenhed i området.
Villaen på Hovedgaden 15A er udbudt til 5.245.000 DKK, hvilket gør den til en mere budgetvenlig løsning uden at gå på kompromis med rummelighed og charme. Interessante boliger for dem, der søger at bosætte sig i Dragør.
Se andre nye boliger på markedet herunder, du kan klikke dig ind på annoncerne, for at se flere oplysninger om boligerne, som gør det nemmere at sammenligne priser, størrelse og beliggenhed.